VÍKENDOVÝ ZÁŽITKOVÝ KURZ PRVNÍ POMOCI


ZIMNÍ RESCUE CAMP

Únor 2019

ROKYTNICE NAD JIZEROU

 

Zážitkový víkendový zimní kurz první pomoci s profesionálními zdravotnickými a horskými záchranáři, kde vás naučíme jak poskytovat první pomoc v extrémních zimních podmínkách.

Připravili jsme pro vás tři dny nabité zážitky, výukou a zábavou. Budete si moci na vlastní kůži vyzkoušet v praxi postupy a činnosti, kterými můžete pomoci zachránit život nejen na horách.

Kurz je zaměřen na poskytování první pomoci v zimních extrémních podmínkách především na horách. Teoretická výuka se střídá s praxí a to vám pomůže pochopit a naučit se, jak pomáhat a nebát se řešit život ohrožující situace. Jsou pro vás připravena realistická maskovaná zranění, která vás přenesou do adrealinových situací a naučíte se jak je s přehledem zvládnout. Ve spolupráci s Horskou služnou si vyzkoušíte praktickou záchranu lyžaře na svahu, ježdění s kanadskými saněmi, vyprošťování osob z laviny a spoustu dalších věcí.

PROGRAMOVÉ BLOKY VÝUKY:

SOBOTA

HORY -  úvodní blok na seznámení s problematikou poskytování pomoci v horách, způsoby a specifika záchrany na horách, jaké jsou rozdíly, na co si dát pozor, jaké vybavení potřebujete, práce Horské služby apod.

PACIENT - naučíte se základní vyšetření a diagnostiku, vedení zdravotního záznamu. Ukážeme a naučíme vás jak se používá fonendoskop, měří tlak, saturace, glukoza a jaké pomůcky potřebujete.

KOMUNIKACE - v našem simulovaném zdravotnickém operačním středisku si vyzkoušíte komunikaci s profesionálními operátorkami. Kam volat, co říkat, jak probíhá hovor, jak funguje telefonní asistence, co je aplikace Záchranka a další.

ZÁCHRANA - stanoviště se simulovanými zraněními, kde se naučíte se řešit konkrétní případy, používat komunikační a obvazovou techniku, fixační prostředky a spoustu dalších užitečných fíglů.

OBRANA - ukážeme vám některé obranné techniky proti agresivním pacientům. Nás policejní specialista vás seznámí, jaké jsou možnosti se ubránit a pacifikovat útok.

 

NEDĚLE

LAVINA - vyzkoušíte si základy vyhledávání osob v lavinovém poli, způsoby a možnosti hledání zavalených lidí, zajištění místa pádu laviny a záchranných prací v lavinovém terénu,
sondování a vyhledávání osob pomocí pipsů
a další úskalí a radosti horského záchranáře.

ZÁCHRANA NA SVAHU - praxe bude probíhat přímo na sjezdovce s instruktory Horské služby, takže potřebujete nějaké lyže a umět aspoň zabrzdit :-). Naučíte se používat záchranné a jistící prostředky, ošetřovat a svážet zraněné pomocí zimních transportních prostředků, používat kanadské saně, Akia člun, zajistit vaší bezpečnost na svahu, použití maček a cepínu, poskytovat první pomoc, jak manipulovat se zraněným lyžařem a mnoho dalších dovedností.

 

Všechny výukové bloky odborně zajišťují profesionální zdravotničtí a horští záchranáři.

 

MÍSTO KONÁNÍ:

Kurz probíhá v rekreačním středisku Juniorhotel Roxana v Rokytnici nad Jizerou

Adresa: Juniorhotel ROXANA, Dolní Rokytnice 279, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Začátek: sobota v 9:00 hodin (pokud chcete přijet již v pátek večer napište to do poznámky v přihlášce)

Konec: neděle do 17:00 hod

CENA ZA KURZ:

 

Přihlášení do 31.12. 2018:  3 900 Kč/osoba        Přihlášení od 1.1. 2019: 4 200 Kč/osoba

Počet míst je omezen !!!

Přihlásit se na kurz

CENA ZAHRNUJE:

Výuku, pomůcky, ubytování 1 noc, plná penze, 4 x stravování (1 x snídaně, 2 x oběd, 1 x večeře, 2 x cofee break), permanentku na vlek.

Cena je uvedena včetně 21% DPH.

Nezahrnuje: dopravu na místo, pojištění.

UBYTOVÁNÍ: hotel, 2 - 6ti lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, WIFI a parkování u chaty zdarma.

STRAVOVÁNÍ: v průběhu kurzu je zajištěno 4 x společné stravování v restauraci, začínáme obědem v sobotu a končíme obědem v neděli.

SOBOTNÍ SPOLEČENSKÝ VEČER:

V rámci večera proběhne vyhodnocení bloku ZÁCHRANA. Bude probíhat výměna zkušeností účastníků, panelová diskuse a součástí bude i společenská Bobo párty s vtipnými scénkami:-).

KOMU JE KURZ URČEN:

 

Zážitkový kurz je otevřený pro všechny zájemce o znalosti v poskytování první pomoci, práci záchranářů a dalších složek IZS.

Předchozí zkušenosti nebo odborné vzdělání k účasti na zážitkovém kurzu nejsou nutné. Kurz je vhodný pro laickou veřejnost, absolventy kurzů Člen první pomoci a Zdravotník zotavovacích akcí, příslušníky městských policií, dobrovolných hasičů, členů pracovních zdravotních týmů, studenty zdravotních a odborných škol, instruktory autoškol a BOZP, pedagogy nebo vedoucí táborů apod.

Podmínky k účasti: věk od 18 let, základní ovládání jízdy na lyžích (sjezdové - doporučujeme nebo eventuálně běžky).

UPOZORNĚNÍ: účast je na vlastní nebezpečí

 

Přihlásit se na kurz

POZOR počet míst je omezen !!!

TĚŠÍ SE NA VÁS NÁŠ REALIZAČNÍ TÝM:

Realizační tým AZ-Medica Educa a Škola první pomoci

 

Podmínky zrušení účasti na kurzu:

V případě zrušení vaší účasti na kurzu méně než 3 dny před jeho začátkem anebo pokud se kurzu bez předchozí omluvy nezúčastníte, bude účtována plná cena za kurz.