VÍKENDOVÝ LETNÍ ZÁŽITKOVÝ KURZ PRVNÍ POMOCI


RESCUE CAMP 2024

15 - 16.6. 2024

 

Letní zážitkový víkendový kurz první pomoci s profesionálními záchranáři, kteří vás naučí jak reagovat v konkrétních krizových situacích.

Připravili jsme pro vás dva dny nabité zážitky, výukou a zábavou. Budete si moci na vlastní kůži vyzkoušet v praxi postupy a činnosti, kterými můžete pomoci zachránit život.

Teoretická výuka se střídá s praxí a to lépe pomůže pochopit a naučit se, jak pomáhat a nebát se řešit život ohrožující situace. Realistická maskovaná zranění našich specialistů vás přenesou do adrealinových situací, které vás naučíme s přehledem zvládnout.

PROGRAMOVÉ BLOKY VÝUKY:

SOBOTA

PACIENT - naučíte se základní vyšetření a diagnostiku, vedení zdravotního záznamu. V kurzu měření vitálních funkcí vám ukážeme, jak se používá fonendoskop, měří tlak, saturace, glukoza a jaké pomůcky potřebujete.

KOMUNIKACE - v našem simulovaném zdravotnickém operačním středisku si vyzkoušíte komunikaci s profesionálními operátorkami. Kam volat, co říkat, jak probíhá hovor, jak funguje telefonní asistence, co je aplikace Záchranka a další.

ZÁCHRANA - stanoviště se simulovanými zraněními: např. dopravní nehoda, pád z výšky, pokousání zvířetem, srdeční zástava, otevřená zlomenina, poranění hlavy, popáleniny a další překvapení :-). Naučíte se řešit konkrétní případ, používat obvazovou techniku, co je to scoop rám, použití fixačních límců, dýchacích vaků a spoustu užitečných fíglů.

OBRANA - ukážeme vám některé obranné techniky proti agresivním pacientům. Nás policejní specialista vás seznámí, jaké jsou možnosti se ubránit a pacifikovat útok.

OHEŇ - co dělat při požáru, vyzkoušíte si hasit oheň s pomocí hasicích přístrojů s naším hasičským profesionálem, dozvíte se o nebezpečných látkách, prohlédnete si zásahové vozidlo.

NEDĚLE

ZÁCHRANA TONOUCÍHO - praxe bude probíhat přímo v bazénu s instruktory Vodní záchranné služby, naučíte se používat záchranné pomůcky, zajistit vaší bezpečnost, poskytovat resuscitaci, jak manipulovat s tonoucím, jak se používá a co to je AED-automatický externí defibrilátor, jaké to je plavat a zachraňovat v šatech a mnoho dalších informací.

LANO - vyzkoušíte a naučíte se základní slaňovací techniky, jištění a vyprošťování pacienta, záchrana z výšky apod.

∗změna v programu vyhrazena 

Všechny výukové bloky odborně zajišťují profesionální záchranáři a specialisté.

Fotky z minulých ročníků ZDE

MÍSTO KONÁNÍ:

Dvoudenní kurz probíhá v rekreačním středisku Vězeňské služby a Ministerstva spravedlnosti Pracov

Adresa: Zotavovna Pracov, Radimovice u Želče 118, 390 02 Tábor

Začátek: sobota v 9:00 hodin

Konec: neděle  do 18:00 hod

CENA ZA KURZ:

(včetně ubytování + strava plná penze)

4 900 Kč/osoba

Počet míst je omezen !!!

Přihlásit se na kurz

CENA ZAHRNUJE:

Výuku, ubytování 1 noc, 5 x stravování (1x snídaně, 2x oběd, 1x večeře, 1x grilování). Cena je uvedena včetně 21% DPH.

UBYTOVÁNÍ: 2 - 4 lůžkové pokoje hotelového typu, koupelna se sprchovým koutem, fénem, WC a TV.

STRAVOVÁNÍ: v průběhu kurzu je zajištěno 5 x společné stravování v jídelně, začínáme obědem v sobotu a končíme obědem v neděli. Na sobotní večer je jako druhá večeře připraveno grilování klobásek a masových pochutin 🙂

SOBOTNÍ SPOLEČENSKÝ VEČER

V rámci večera proběhne vyhodnocení bloku ZÁCHRANA. Bude probíhat výměna zkušeností účastníků, panelová diskuse a součástí bude i společenská Gril párty s vtipnými scénkami:-).

Fotky z minulých ročníků zde

KOMU JE KURZ URČEN:

Zážitkový kurz je otevřený pro všechny zájemce o znalosti v poskytování první pomoci, práci záchranářů a dalších složek IZS.

Předchozí zkušenosti nebo odborné vzdělání k účasti na zážitkovém kurzu nejsou nutné. Kurz je vhodný pro laickou veřejnost, absolventy kurzů Člen první pomoci a Zdravotník zotavovacích akcí, příslušníky státní a městské policie, dobrovolných hasičů, členů pracovních zdravotních týmů, studenty zdravotních a odborných  škol, instruktory autoškol a BOZP, pedagogy nebo vedoucí táborů. Účast od 18 let.

 

Přihlásit se na kurz

POZOR počet míst je omezen !!!

Podmínky zrušení účasti na kurzu:

V případě zrušení vaší účasti na kurzu méně než 3 dny před jeho začátkem anebo pokud se kurzu bez předchozí omluvy nezúčastníte, bude účtována plná cena za kurz.